imprezy cykliczne inne

Filmowe pokazy w Klubie Delta [repertuar]

Photo credit: Foter.com

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 21.12.2017
O której godzinie?
18:00
Za ile?
10 zł
Opis wydarzenia
Ośrodek Kultury Filmowej w Klubie Delta w Szczecin Dąbiu zaprasza na spotkania z wybitnym kinem. Podczas jesiennych seansów od września do grudnia czeka na widzów mnóstwo filmowych atrakcji.
5 października, godzina 18:00
Filmowe Czwartki w Klubie Delta: ŁOWCA ANDROIDÓW


(Blade Runner, science fiction, USA/Wielka Brytania 1982, 117’)
REŻYSERIA: Ridley Scott
OBSADA: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young

Dzień przed ogólnopolską kinową premierą filmu „Blade Runner 2049” zapraszamy na spotkanie z wizjonerskim klasycznym dziełem Ridleya Scotta z 1982 roku, z legendarną muzyką Vangelisa, pamiętnymi kreacjami aktorskimi i niezwykłym spojrzeniem na naszą przyszłość. Film na motywach powieści Philipa K. Dicka tuż po premierze przyjęto chłodno, ale przez lata zyskał uznanie i należne mu miejsce w historii kina. Rick Deckard otrzymuje zadanie wytropienia zbiegłych replikantów ukrywających się w Los Angeles. To będzie najtrudniejsze zadanie w jego detektywistycznej karierze. KLASYKA KINA!

19 października, godzina 18:00
Filmowe Czwartki w Klubie Delta: UKRYTE DZIAŁANIA

(Hidden Figures, dramat/historyczny, USA 2016, 127’)
REŻYSERIA: Theodore
OBSADA: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monae

"Ukryte działania" odsłaniają kulisy fascynującej, nieznanej dotąd szeroko historii trzech genialnych kobiet, które postanowiły sięgnąć gwiazd w jednym z najbardziej burzliwych okresów - czasach walki o prawa człowieka, zimnej wojny i ryzyka konfliktu nuklearnego. Wszyscy słyszeli o okolicznościach wysłania w kosmos pierwszego człowieka, a prawie każdy potrafi wymienić nazwisko przynajmniej jednego astronauty. Do niedawna nikt jednak nie znał kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, zyskując niezwykłe miano "ludzkich komputerów". Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, a tym samym zainicjowały kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami, który zaważył na losach świata.4 listopada (sobota), godzina 18:00
Wydarzenie Specjalne: KOMUNIA


(dokumentalny, Polska 2016, 72’)
REŻYSERIA: Anna Zamecka

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką. Ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.19 listopada (niedziela), godzina 18:00

Wydarzenie Specjalne: BLISKIE SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA


(Close Encounters of the Third Kind, science fiction, USA 1977, 137’)
REŻYSERIA: Steven Spielberg
OBSADA: Richard Dreyfuss, François Truffaut, Melinda Dillon

15 listopada minie dokładnie 40 lat od premiery filmu „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, a do dziś jest to jeden z najważniejszych i najwybitniejszych obrazów ukazujących spotkanie człowieka z obcą cywilizacją. Oscar za zdjęcia i tytuł KLASYKA KINA nie tylko w gatunku science fiction.

7 grudnia, godzina 18:00
Filmowe Czwartki w Klubie Delta: DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE


(Perfetti sconosciuti, komedia/dramat, Włochy 2015, 97’)
REŻYSERIA: Paolo Genovese
OBSADA: Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston, Kasia Smutniak

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę, polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.21 grudnia, godzina 18:00
Filmowe Czwartki w Klubie Delta: MOULIN ROUGE!


(musical, USA/Australia 2001, 127’)
REŻYSERIA: Baz Luhrmann
OBSADA: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo

Baz Luhrmann stworzył coś wspaniałego, niesamowity spektakl, gdzie zostaje nam opowiedziana zwykła historia, jednak reżyserowi udało się przełamać schemat, bo banał przedstawił w niezapomniany sposób. Przy tym unowocześnił i odnowił gatunek musicalu o oryginalność i pomysłowość. Dzięki temu doskonale pokazał wolność, piękno, prawdę i miłość, tworząc jedną z najpiękniejszych historii nie tylko miłosnych. Osiem nominacji do Oscarów i dwie statuetki od Amerykańskiej Akademii Filmowej. KLASYKA KINA!


Miejsce pokazów:
Klub Delta, ulica Racławicka 10, Szczecin Dąbie
Cena biletu na spotkanie: 10 złotych
Kontakt: 91 464 79 23, biuro@klubdelta.pl
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję