Blisko 700 tablic kierunkowych dla pieszych z informacją w trzech językach oraz prawie 240 nowych tablic z nazwami ulic jeszcze w tym roku pojawi się na szczecińskich ulicach.

Zamontowanych zostanie 679 dwustronnych tablic kierunkowych dla pieszych. Tablice ustawione zostaną w 59 lokalizacjach głównie w Śródmieściu. Będą wskazywać kierunki poruszania się pieszych m.in. do obiektów użyteczności publicznej, zabytków, parków, obiektów kultury, nauki, rozrywki, sportu czy rekreacji.

Informacje na tablicach, wskazujące miejsca wraz z kierunkami i przybliżonym czasem, jaki zajmie dotarcie do wskazanego miejsca, będą umieszczone w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Tablice będą zgodne z kolorystyką Floating Garden. Tablice kierunkowe dla pieszych przeznaczone są głównie dla turystów oraz osób odwiedzających Szczecin i mają ułatwić poruszanie się po ulicach Szczecina, odnalezienie ważnych instytucji, urzędów czy zabytków.

Dodatkowo kontynuowana będzie budowa podsystemu tablic z nazwami ulic na 90 skrzyżowaniach głównie na osiedlach: Niebuszewo i Arkońskie Niemierzyn. Łącznie zamontowanych będzie 237 nowych, dwustronnych tablic z nazwami ulic.

Nowe elementy SIM wykona i zamontuje konsorcjum firm Giera Jonkowo koło Olsztyna – Utal Poznań za kwotę 589 170 zł.

Wykonawca został wybrany w drodze przetargu nieograniczonego przeprowadzonego przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

tym roku zostanie także opracowany projekt witaczy, które w przyszłości staną przy wjazdach do Szczecina. Będą one następnym elementem budowanego w mieście SIM.

Wprowadzany w Szczecinie System Informacji Miejskiej ma służyć poprawie ładu wizualnego i jakości przestrzeni publicznej. Najistotniejszą jego cechą jest jednolitość stosowanych nośników, wzorów oraz kolorystyki. Trzon Systemu stanowią: tablice z nazwami ulic, z numeracją budynków, oznakowania miejsc wyjątkowych. Od tego roku także tablice kierunkowe dla pieszych.

Szczeciński SIM obejmuje również szereg innych oznakowań i urządzeń miejskich np.: pojazdy i infrastrukturę komunikacji miejskiej, wszelkiego typu tablice informacyjne, elementy małej architektury czy meble miejskie.