9 września reprezentantka naszego regionu zdobyła srebro na trwającej właśnie Paraolimpiadzie w Pekinie.

Tak jak przewidywano nasi reprezentanci na Paraolipmiadzie w Chinach mają duże szanse medalowe. Jedną z tych szans wykorzystała wczoraj Paulina Woźniak z Polic. Uzyskując czas 1 min 23,90 sek., zdobyła drugie miejsce w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 100 metrów.

Paulina mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych. Zdobyła m.in złoty medal na Zimowych i Letnich  Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych oraz złota i srebra w wielu innych turniejach pływackich w Polsce i zagranicą. Do młodej pływaczki należy również rekord Polski na 200 metrów oraz pobity wczoraj w Pekinie rekord na 100 metrów.

Już dziś kolejne starty paraolimpijczyków z naszego miasta i regionu – wioślarzy i lekkoatletki Renaty Chilewskiej. Trzymamy kciuki!